Przejdź do głównej zawartości

Top 10 serii z DC Rebirth

   Jako pierwsze Top 10 na Nerdawce postanowiłem zrobić 10 najlepszych serii z DC Rebirth. Pragnę  tylko napomknąć, że to jest moja SUBIEKTYWNA opinia i np. Superman: Action Comics, które jest uznawane za znakomite nie znajdzie się tutaj, gdyż po prostu nie lubię tej serii. Jednak bez owijania w bawełnę oto i pierwsze Top 10 na Nerdawce:

10. Flash / Nightwing
Źródło: https://www.ign.com/articles/2016/06/08/the-flash-faces-new-enemies-in-dc-rebirth

Listę otwierają dwie serie ex aequo. Obie dobre i trzymające ten sam poziom. Nightwing miał mistrzowski pierwszy tom (Lepszy Niż Batman) i gdyby drugi (Bludhaven) trzymał formę poprzednika seria miałaby murowane pierwsze miejsce. W dwójce zawiodły dwie rzeczy: pisanie bohaterów przez Seeley'ego i rysunki Marcusa To. Pierwsza rzecz wzięła się stąd, że osadzono komiks w mrocznym Bludhaven, a niektórzy bohaterowie zachowują się jakby byli z przedszkola. A te rysunki są po prostu niestaranne. Przejdźmy jednak do Flasha. Każdy tom, który przeczytałem był po prostu ok. Seria wyróżnia się tylko tym nad innymi, że Joshua Williamson doskonale  rozumie  postaci w tej serii. Widziałem takie coś w DC Rebirth tylko w Supermanie i Aquamanie ale w mniejszym stopniu. Co do wydań w Polsce to Nightwing trzy i Flash tyle samo.

9. Deathstroke
Źródło: https://www.dcplanet.fr/186286-preview-vo-deathstroke-rebirth-1

Przeczytałem tylko pierwszy tom (The Profesional), a już zmusił mnie do wstawienia tej serii na tą listę. Christopher Priest doskonale oddaje klimat rozgrywanych wydarzeń. Do tego rysunki Carlo Pagulayana na plus. Słowem po przeczytaniu dopiero sześciu zeszytów polecam Wam tą serię i sam uważam ją za bardzo dobrą. Niedługo biorę się za drugi tom. Seria niewydana w Polsce.

8. Hal Jordan and The Green Lantern Corps.
Źródło: https://www.dcplanet.fr/185524-preview-vo-hal-jordan-and-the-green-lantern-corps-1

Bardzo dobra seria pisana przez Roberta Vendittiego, którego Flash zupełnie nie przypadł mi do gustu. Na pewno znalazła by się przynajmniej na drugim stopniu podium, gdyby nie małe głupotki czasami umieszczane w tej serii. Przeczytałem dwa tomy i pewnie kupię trzeci. Rysunki jak najbardziej na plus. szczególnie Ethana Van Scivera w pierwszym tomie. Trzy tomy wydane w Polsce.

7. Aquaman
Źródło: https://comicvine.gamespot.com/articles/preview-aquaman-rebirth-1/1100-155611/

Pierwsze dwa genialne tomy (Utonięcie i Nadpływa Czarna Manta) i... trzeci  (Korona Atlantydy) okropny. Przeczytałem tylko te trzy i mam nadzieję że czwarty będzie powrotem do formy, bo drugi był najlepszym komiksem z DC Rebirth. Uwielbiam Dana Abnetta więc na pewno będę kontynuował. Rysunki Scotta Eatona lekko kuleją, ale są ok. Trzy tomy wydane w Polsce

6. Superman
Źródło: https://www.dcplanet.fr/180516-preview-vo-superman-rebirth-1
Genialna seria, która skupia się głównie na rodzinie Człowieka ze stali. Przeczytałem trzy tomy (Syn Supermana, Pierwsze Próby Superboya i Wielokrotność) i po prostu genialne. Relacje pomiędzy bohaterami stoją na najwyższym poziomie. I duży plus za rysunki Patricka Gleasona. Ostatnio serię przejął Brian Michael Bendis i wyszło jak wyszło, ale do tego zostało mi jeszcze dużo złota spod pióra Petera Tomasiego. W Polsce wydane zostały trzy tomy.

5. Green Arrow
Źródło: https://www.3djuegos.com/comunidad-foros/tema/42784677/0/vistazo-a-green-arrow-rebirth-1/

Wyśmienita seria. Jestem po dwóch tomach (Życie i Śmierć Oliviera Quina i Szmaragdowy Banita) i jestem wręcz zachwycony pomysłowością twórców. Wroga organizacja (bo nie am serii komiksowej bez "wrogiej organizacji":-)) jest tu naprawdę ciekawa i to jest pierwsza taka jaką znam, której motywy jestem w stanie zrozumieć. Czytając ten komiks ma się wrażenie jakby się czytało komiks o Batmanie, tylko z Robin Hoodem w roli głównej. Ten sam mroczny klimat co w komiksach o nietoperku. Rysownik się w tej serii dosyć często zmienia, ale rysunki prawie zawsze wychodzą na plus. W Polsce wydane zostały trzy tomy.

4. Suicide Squad
Źródło: https://www.dcplanet.fr/186197-review-vo-suicide-squad-rebirth-1

Ta seria to jazda bez trzymanki przez cały czas. Tu wszystko jest szalone, ale chyba o to chodzi w komiksach o Suicide Squad. Scenarzysta Rob Wiliams doskonale czuje każdą z  postaci, jednak największe pochwały powinny być kierowane do rysownika - Jima Lee, który swoją robotę wykonał perfekcyjnie. Przeczytałem dwa tomy i są genialne. Mnóstwo nieoczywistych wyborów i co tu dużo mówić ciągła rozwałka. Za to kocham ten komiks i za to też dostał tak wysokie miejsce. W Polsce wydane zostały 2 tomy.

3. Wonder Woman
Źródło: https://www.mediadrunks.com/resena-dc-comics-nos-recuerda-los-origines-de-la-mujer-maravilla-en-wonder-woman-rebirth-1/

Świetna seria z najlepszymi rysunkami w całym DC Rebirth (w tomach 1 i 3, Liam Sharp). Na razie przeczytałem trzy pierwsze tomy (Kłamstwa, Rok Pierwszy i Prawda) i przymierzam się do czwartego (Godwatch). Wszystkie cztery są pisane przez Grega Ruckę, który już pisał dobrą Wonder Woman i z pewnością wie co robi. Późniejsze tomy są już podobno słabsze, ale ja jeszcze do nich nie doszedłem. I chyba się cieszę. Ale na razie, pierwsze trzy tomy - mistrzostwo. Cztery pierwsze tomy wydane w Polsce.

2. All-Star Batman
Źródło: https://insidepulse.com/2016/08/10/dc-comics-rebirth-all-star-batman-1-spoilers-review-what-is-dc-rebirths-two-faces-public-offer-who-betrays-batman-what-is-duke-thomas-up-to/

Wyśmienita seria. Scott Snyder u szczytu swoich możliwości. Mam za sobą 2 tomy (Mój Najgorszy Wróg i Końce Świata) z niestety trzech. Rysunki stoją tu na najwyższym poziomie. W pierwszym tomie John Romita Jr, a w drugim Jock. Jak Suicide Squad jest szalony to to jest prawdziwe szaleństwos. Szczególnie drugi tom. Więcej nie chcę mówić, bo to jest aż takie dobre, że nie chcę spoilerować. Dwa tomy wydane w Polsce.

1.Batman: Detective Comics
Źródło: https://insidepulse.com/2016/06/07/dc-comics-rebirth-spoilers-dc-rebirths-action-comics-957-detective-comics-934-mean-multiples-of-superman-batman-via-preview/

ARCYDZIEŁO. Pomysł na stworzenie drużyny, którą się tu pojawia musiał być jakimś oświeceniem. Każdy bohater jest złożony, nie ma nudnego bohatera. Komiks nie byłby taki dobry gdyby nie wrogowie. Każdy z nich jest przynajmniej tak złożony jak bohaterowie. Twisty fabularne też potrafią rozemocjonować czytelnika. Od trzeciego tomu (na razie najlepszego) po prostu nie mogłem się oderwać. Rysunki też stoją na wysokim poziomie. Seria nie ma jednego rysownika. Często się zmieniają. Wszystkie te czynniki usadowiły tą serię na miejscu pierwszym. Jako ciekawostkę dodam, że seria ta była numerowana od numeru 934, jako symbol, że to jest kontynuacja starego Detective Comics. W Polsce wydane zostały trzy tomy.


Tak wygląda moja lista najlepszych serii z DC Rebirth. Jeśli chcecie wpisujecie w komentarzach jakie tytuły powinne się na tej liście znale a jakie... mógłbym sobie odpuścić. Dzięki!

Slago.



Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Mój punkt widzenia #2: No country for old men/To nie jest kraj dla starych ludzi

Źródło: https://nitehawkcinema.com/williamsburg/movies/no-country-for-old-men-2/    No country for old men to w każdym stopniu film genialny i niepowtarzalny. To prawda, jest trochę pokręcony, ale czego innego można spodziewać się po braciach Coen. Najmocniejszym punktem filmu jest na pewno obsada. Świetni Josh Brolin, Tommy Lee Jones i najlepszy Javier Bardem, grający psychopatycznego mordercę. W przeciwieństwie do poprzedniej odsłony "Mojego punktu widzenia" tutaj nie chcę spoilerować, ponieważ ten film po prostu trzeba zobaczyć, więc jak jeszcze nie oglądaliście to rzućcie wszystko i nadróbcie zaległości    Ale dlaczego poświęcam ten wpis właśnie temu filmowi? Przecież jest mnóstwo lepszych filmów i też takich, o których można powiedzieć dużo więcej. Dlatego, że dostrzegłem w tym filmie coś, co jest potrzebne aktualnie prawie każdemu, kto nie wie co oglądać i siedzi w jakiś bijatykach superbohaterskich (które absolutnie nie są złe, ale zawsze się przyda jakaś...

Top 3 serii z Marvel Now!

   Ten post naprawdę miał się nazywać "Top 10 serii z Marvel Now!", ale wtedy sobie uświadomiłem, że nawet nie czytałem 10 serii z Marvel Now!, gdyż jeszcze do wakacji interesowałem się wyłącznie DC (teraz bardzo żałuję). Ok, potem miało być  "Top 5 serii z Marvel Now!", ale wtedy po prostu nie umiałem ułożyć pięciu serii po jakości. No to wyszło to co mamy tutaj: 3. Wolverine: Trzy miesiące do śmierci oraz śmierć Wolverine'a Źródło: https://www.goodreads.com/book/show/19539375-wolverine Wiem, że wiele osób nie lubi tej serii, jednak mi bardzo przypadła do gustu. Cornell wszystko dobrz tłumaczy, więc nie trzeba woedzieć co się działo wcześniej. Może seria staje sie z czasem trochę słabsza, ale nie zabiera to frajdy z czytania. Rysunki bardzo dobre. Cała akcja mądrze poprowadzona i genialni bohaterowie. Bardzo dobrze się czyta i Wolverine jest taki jaki powinien być. To jest dobry komiks o Wolverinie i jeszcze z genialnymi rysunkami oraz talentem Paula Co...